FR – le Centre historique minier

1

Lewarde, niet te verwarrende met de Nederlandse naamgenoot, is een gehucht in Nord-Pas-de-Calais. Indien je even rond kijkt dan verraden de terrils in de omgeving dat de mijnbouw hier vroeger de grootste nijverheid was. In Lewarde vind je dan ook een groot modern museum volledig gewijd aan mijnbouw.

Beginnen moet je doen bij het begin. Een uitleg over geologie, platentektoniek , de vorming van steenkool en andere ertsen frissen je geheugen op. Vervolgens dwaal je door de imposante authentieke gebouwen die taferelen tonen van het dagdagelijkse leven van de mijn, maar ook van de mijnwerkers en hun gezinnen.

2

Als laatste neemt een kompel je op sleeptouw en daal je af naar een mijngang waarbij hij honderduit vertelt over de evolutie van de mijnbouw, de technieken die gebruikt werden,maar ook de gevaren waaraan ze werden blootgesteld. Verschillende mijngangen met werkende machines dwingen hierbij je respect af voor de harde metier die deze mannen hadden.

aanrader!

One thought on “FR – le Centre historique minier

Geef een reactie

%d bloggers liken dit: